Jak na dřevo podle HGW

27.5.2012 napsal Libor 'Hellboy' Mužík

V dnešním pokračování občasníku jak na to si představíme alternativu ke ztvárnění dřeva tradiční metodou olejovými barvami a to obtiskem s „dřevěnou“ strukturou.

A co teď budeme dělat s olejovkami ???

Libor „Hellboy“ Mužík


Úvodem:

Firma HGW se rozhodla usnadnit nám trochu práci při ztvárňování dřevěných částí našich oblíbených chmelnic svými novými obtiskovými sadami s „dřevěnými“ vzory. Sady jsou vydávány buď jako univerzální obdélníkové desky v měřítkách 1:48 a 1:32, které použijeme kde se nám hodí a patřičně je obřízneme podle použitých dílů na které je chceme použít, a nebo jako předpřipravené sady pro některé konkrétní letouny. Obtisky jsou vydávány ve dvou základních provedeních a to buď jako netransparentní (na bílém podkladě) a nebo jako transparentní pod které potřebujeme nastříkat podkladovou barvu. Osobně si myslím že druhá transparentní varianta je o něco lepší protože nám umožňuje větší variabilitu povrchu, jak ostatně uvidíte v následující stavební recenzi. Dále se obtisky liší druhem dřeva, a některé i odstínem let. V katalogu tak najdeme jak borovicovou překližku, tak i různé varianty světlého i tmavého dřeva. Poslední novinkou je ztvárnění struktury plátěného potahu.


V předpřipravených sadách nalezneme převážně dřevěné trupy Albatrosů všech typů včetně licenčních a dřevo do kokpitu zatím poslední novinky Wingnut Wings britského stroje FE.2b. To je na rozdíl od ostatních sad které jsou i v měřítku 1:48 pouze v měřítku 1:32.


Praktický test obtisků:

Obtisky jsem vyzkoušel při stavbě kokpitu letounu FE.2b v měřítku  1:32 od Wingnut Wings.

Předem se přiznám, že jsem k „dřevěným dekálům“ zpočátku přistupoval s despektem, který se zvolna měnil až v konečné nadšení.

Obsah balení:

V pečlivě zalepeném obalu, vypodloženém kartónem, najdeme dva obtiskové aršíky. První s obtisky s dřevěnou strukturou pro díly kokpitu letounu a druhý s obtiskem pro plátěnou část letounu.

no images were found


Využití na modelu

Jednotlivé díly jsou tvarově předpřipraveny pro jednotlivé díly modelu. Označené jsou podle kódů dílů z návodu Wingnut Wings. Jednotlivé dekály jsou o něco větší, aby bylo možné je oříznout přímo na části, pro kterou jsou určeny. Pro stavbu modelu použijeme všechny.

Podkladová barva:

Díly jsou částečně transparentní, takže můžeme barvou podkladu řídit konečný odstín výsledného dřevěného povrchu. Firma HGW doporučuje jako podkladovou barvu pod obtisky bílou a žlutou.

Po vyzkoušení na destičce jsem pro stavbu modelu FE.2b použil jako podkladové barvu okrovou 11M a žlutou 02M od Agamy.


Jednotlivé díly je třeba po nastříkání zvoleným podkladovým odstínem důkladně přelakovat lesklým lakem, jinak by jsme si velmi zkomplikovali přesné usazení obtisku na konkrétní díl.

Usazovací vodičky:

Používal jsem Decalset a Decalsol od p.Douska, který je totožný s usazovacími vodičkami od firmy HGW.


Reakce obtisků na tyto vodičky byla bezproblémová. Pouze tam, kde se obtisk odmítal přizpůsobit (členitá palubní deska) jsem použil jako „donucovací“ prostředek osvědčený Hypersol od Agamy.


Práce s obtisky:

Díky použití dvou odstínů podkladu jsou výsledné odstíny dřeva odlišné, tak jako na replice stavěné na Novém Zélandu.


Po proschnutí obtisků jsem opravil barvou drobné chyby a všechny díly přelakoval Sidoluxem.


Problémy při usazování obtisků:

Při přenášení obtisků na konkrétní díly je potřeba dát si pozor na to, že jsou obtisky extrémně tenké. To v praxi znamená že je třeba dát velký pozor při posouvání jednotlivých dílů na podkladovém papíře před umísťováním na jednotlivé díly.

Snadno se nám totiž může stát, že se nám okraj obtisku nebude oddělovat od podkladového papíru směrem ven, ale že nám bude kopírovat podkladový papír na jeho rubovou stranu.

Druhým, větším problémem daným extrémní tenkostí obtisku je to, že se špatně nanáší na složitě tvarované díly. To se projevilo při nanášení na schránku na zásobníky která má tvar dvojitého válce. Přes všechnu mojí snahu obtisk přilnul tak rychle a dobře, že jsem jej při usazování do prostřední prohlubně uprostřed natrhl. Naštěstí se vše dalo později opravit trochou barvy.

Toto a horší reakce na usazovací vodičky na velmi členité palubní desce byly jediné problémy nanášení obtisků na díly stavebnice.

Problém s palubní deskou bude dle mě dostupných informací řešen v dalším setu s leptanými doplňky.


Závěr:

Přes již zmíněny počáteční despekt, který byl spíše jen z určité nedůvěry k něčemu novému, musím konstatovat že „dřevěné“ obtisky představují nový směr a pokrok ve ztvárnění povrchu letounů Velké války.

Jako jejich hlavní výhody bych vyzdvihl výrazné urychlení ztvárnění dřevěných částí letounů, protože stačí počkat do druhého dne (ne několik dní jako při prosychání olejových barev) na proschnutí obtisků a můžeme vesele pokračovat ve stavbě.

Jako druhou výhodu bych viděl větší variabilitu odstínů a směrů orientace při vedle sebe ležících panelů potahu.

Nevýhodou je ovšem veliká náchylnost k natržení obtisků při umísťování na model, která je daná extrémně slabou sílou obtisku.

Celkově si myslím, že „dřevěné“ dekály představují významný pokrok při ztvárňování dřevěných povrchů na našich modelech. Teď ještě nějaký samo-vyplétací vlasec a nebo ochočený pavouček a bude to.

Pár fotek hotového povrchu na modelu FE.2b

2 reakcí to “Jak na dřevo podle HGW”

  1. ondra Napsal:

    Super článek! A výborná pomůcka pro nás, co neumíme dřevo namalovat.:)

  2. Maják Napsal:

    Taťka staví Lazy Bee. Myslíte, že by to mohl barvou na dřevo nebo lazurou na dřevo? Staví z balzy.

Vložit komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>